studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

Wnętrza

Panele akustyczne do biura – jakie wybrać?

Panele akustyczne do biura – jakie wybrać?

Duży wpływ na naszą efektywność i produkcyjność w pracy mają warunki, w jakich pracujemy. Jednym z bardzo ważnych kwestii jest odpowiednie wyciszenie biura czy gabinetu, gdyż to właśnie dźwięki z zewnątrz często stają się istotnym rozpraszaczem w pracy. Jak tego dokonać? Rozwiązaniem tego problemu mogą być panele akustyczne dekoracyjne. Już teraz sprawdź, na co zwracać uwagę, aby wybrać najlepsze modele i podnieść swoja produktywność, podczas wykonywania obowiązków zawodowych.

Skuteczne wyciszenie biura – jakie panele warto wybrać?

Najskuteczniejszym sposobem na wyciszenie pomieszczenia czy biura jest zastosowanie paneli akustycznych. Dzięki nim możesz zyskać większą prywatność, a także pozytywnie wpłynąć na wyciszenie pomieszczenia. Kluczowe jest jedynie to, żeby wybrać takie panele akustyczne dekoracyjne, które wyróżniają się wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków.

Jeszcze niedawno uznawano, że konieczne jest pokrycie całej ściany takimi panelami. Jednak w rzeczywistości takie same efekty uzyskasz, gdy zdecydujesz się na zapełnienie ściany w 20-30%. Taka informacja sprawia, że zyskujesz znacznie więcej możliwości aranżacyjnych.

Izolacja akustyczna staje się też bardzo istotna w nowoczesnych wnętrzach. Dlaczego? Tam szczególnie dba się o zachowanie umiaru i minimalizmu. Oznacza to, że istnieje spore ryzyko wystąpienia echa i pogłosu. Dzięki stosowaniu paneli akustycznych możesz uniknąć tego problemu, a co za tym idzie, sprawić, że pomieszczenie stanie się znacznie bardziej przytulne. Brak nieprzyjemnego pogłosu powoduje również, że przeprowadzanie rozmów z klientami czy z kontrahentami staje się znacznie swobodniejsze i bardziej komfortowe dla obu stron.

Podczas wybierania paneli akustycznych dekoracyjnych koniecznie zwróć uwagę jeszcze na takie kwestie, jak:

  • to, czy panele mają zdolność do pochłaniania fal dźwiękowych,
  • potwierdzenie w postaci badań o faktycznym wygłuszaniu dźwięków, najlepiej, aby badania były przeprowadzone przez akredytowane laboratorium akustyczne, np. przez Instytut Techniki Okrętowej w Gdańsku.

Efektowne panele dekoracyjne – połącz funkcjonalność ze zjawiskowym designem

Kolejną ważną zaletą paneli akustycznych jest to, że obecnie można już zakupić modele o charakterze dekoracyjnym. Dzięki temu, że możesz wybrać produkty w różnych kształtach i kolorach, pozwala to na ułożenie z nich kreatywnych i stylowych kompozycji. W ten sposób stają się one doskonałą dekoracją do pomieszczenia, nadającą wnętrzu charakteru.

Dobrym pomysłem będzie to, aby wykorzystać panele akustyczne dekoracyjne do podkreślenia identyfikacji wizualnej firmy. Postaw na kształty i kolory oraz styl, który ma bezpośrednio kojarzyć się z Twoją działalnością. Dzięki temu właśnie sprawisz, że siedziba firmy czy konkretny gabinet staną się wizytówką Twojej firmy. Przekonaj się, jak wiele niebanalnych i oryginalnych wzorów oraz form można stworzyć przy pomocy paneli, których przecież głównym zadaniem ma być wyciszenie pomieszczenia.

Udostępnij