studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DekoracjeDom

Nowoczesne dodatki do domu – jak dobrać srebrne dodatki?

Nowoczesne dodatki do domu – jak dobrać srebrne dodatki?

W dziedzinie urządzania wnętrz dużą popularnością cieszy się tak zwany styl industrialny. Nawiązuje on do pofabrycznych wnętrz opuszczonych budynków w Stanach Zjednoczonych, które w latach 60. zostały na wpół legalnie zamieszkane przez różnego rodzaju artystów. Niepowtarzalna atmosfera tych miejsc wiąże się z przestronnością, nietypowymi materiałami, minimalizmem i eklektycznym doborem dodatków. To właśnie te ostatnie – dodatki – mogą zadecydować o charakterze wnętrza, dlatego warto starannie je dobierać.

Nowoczesne dodatki do domu – co jest w modzie?

Podobnie jak w przypadku ubrań, w dziedzinie urządzania wnętrz panuje obecnie znaczna swoboda, pozwalająca na stworzenie wnętrza domu całkowicie po swojemu. Jednak aby osiągnąć spójny i ładny efekt, warto zapoznać się i trzymać pewnych wytycznych, które pomogą nam zaprojektować naszą przestrzeń niczym profesjonalista. Inspiracji możemy poszukać na różnych blogach poświęconych tematyce urządzania wnętrz, a także poznając popularne obecnie style, takie jak styl skandynawski czy industrialny.

Styl skandynawski to przede wszystkim stonowane kolory natury, naturalne materiały i minimalizm. Wnętrza mają być jasne i przestronne, a jednocześnie przytulne. Znajdzie się w nich miejsce na kolorowe dodatki i zaczerpnięte z natury motywy. Jednak wielbicielom prawdziwie nowoczesnych wnętrz jeszcze bardziej do gustu przypadnie styl industrialny, w którym również dużą rolę odgrywa przestrzeń i minimalizm, ale najczęściej pojawiającymi się materiałami są metal, szkło i beton. Wykorzystanie metalowych, industrialnych dodatków może zmienić charakter każdego wnętrza.

Srebrne dodatki do salonu – jak je dobrać?

W salonie, który jest przecież reprezentacyjnym pomieszczeniem w domu, idealnie sprawdzą się efektowne, srebrne dodatki. Świetnym elementem wnętrza będą fantazyjne klosze do lamp z giętego srebrnego drutu czy też srebrne ramki na obrazy lub zdjęcia. Zaletą srebra jest to, że pasuje do każdej gamy kolorystycznej, a jednocześnie dodaje wnętrzu elegancji. W salonie dobrze będą wyglądać również malowane na srebrno ceramiczne figurki oraz industrialne meble ze srebrnymi elementami, takie jak stolik ze szklanym blatem i metalowymi nogami.

Nieoczywistym, ale również niezaprzeczalnie srebrzystym dodatkiem są… lustra. Oprócz funkcji czysto użytkowej, jaką sprawują najczęściej w łazience i garderobie, odpowiednio dobrane i umiejscowione lustra niezwykle wzbogacają wnętrze. Nawet niewielkie lustro powieszone w małym pomieszczeniu naprzeciwko źródła światła znacznie powiększa je optycznie, dając wrażenie przestronności. Wykorzystując tą samą zasadę w dużym pomieszczeniu, jakim zazwyczaj jest salon, i używając dużego lustra, otrzymamy efekt niesamowitej głębi. Ciekawą dekorację do salonu można wykonać również wieszając kilka małych luster tak, by utworzyły konkretny wzór, należy tylko pamiętać o tym, aby ich ramki były takie same lub dopasowane do siebie. To samo dotyczy każdego lustra – rama musi pasować do ogólnego stylu innych dodatków w salonie.

Udostępnij