studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DomWnętrza

Jak urządzić małą łazienkę? Sposoby na małą łazienkę z pralką

Jak urządzić małą łazienkę? Sposoby na małą łazienkę z pralką

Nic tak nie irytuje jak mała łazienka, która przez swój niezadowalający rozmiar okazuje się niepraktyczna w użyciu. Jak sobie poradzić, jeśli to kluczowe w naszym codziennym funkcjonowaniu pomieszczenie jest zbyt małe i sprawia problem przy aranżacji? Otóż to, jak urządzić łazienkę z sukcesem, wcale nie musi być tajemnicą. Dowiedz się jak urządzić małą łazienkę z pralką oraz przeczytaj inne wskazówki na temat aranżacji tego pomieszczenia.

Zacznij od dobrego planu

Łazienka to pomieszczenie w którym niewiele będziesz w stanie zmienić po instalacji wszystkich potrzebnych elementów, dlatego niezwykle istotny jest przemyślany plan. Przed przystąpieniem do aranżacji łazienki musisz dobrze rozważyć co będzie Ci potrzebne i co gdzie umieścić, tak, aby łazienka była funkcjonalna i właściwie spełniała swoją rolę. Przy bardzo małych mieszkaniach rzadko decydujemy się na wannę, która zajmuje zbyt dużo bardzo cennej przestrzeni. Oczywiście nie znaczy to, że musisz koniecznie przerzucić się na prysznic jeśli to wanna jest Twoim preferowanym miejscem kąpieli. Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest wanna z zabudową lub zasłoną, która posłuży również za prysznic. Będzie to niesamowitą oszczędnością miejsca, jeśli potrzebujesz obu.

Poza tym urządzając łazienkę myśl przede wszystkim o tym, jak Ty z niej korzystasz. Rozważ swój typowy proces przygotowania w łazience i dostosuj rozmieszczenie elementów według własnego scenariusza. Weź również pod uwagę ile minimalnie miejsca będziesz potrzebować dla każdego elementu wyposażenia, tak aby móc się swobodnie poruszać. Zniweluje większość irytacji wynikającej z małego rozmiaru pomieszczenia.

Jak urządzić łazienkę - mała łazienka z wanną

Jak urządzić małą łazienkę z pralką? Wcale nie musisz przenosić pralki!

Wiele osób stających przeciwko zadaniu, jakim jest urządzenie małej łazienki, decyduje się przenieść pralkę do kuchni. To jednak wcale nie musi być koniecznością, nawet jeśli Twoja łazienka zmusza Cię do dobrego wykorzystania każdego centymetra. Co jednak zrobić, żeby urządzenie nie zaburzyło harmonii Twojego wnętrza i spisywało się zamiast być dodatkową przeszkodą przy projektowaniu?

Pralkę bardzo łatwo jest ukryć – wystarczy prosta zabudowa taka jak przy pozostałych szafkach. Przy takim rozwiązaniu łatwo wykorzystać przestrzeń nad pralką jako półkę do przechowywania innych przedmiotów. Jednak może okazać się, że w wyjątkowo małej łazience masywne szafka wystarczająca dla pralki nada pomieszczeniu przytłaczającą atmosferę. Możesz to rozwiązać z pomocą luster, albo, jeśli miejsce na to pozwala, wykorzystując wnękę. W tak odseparowanej przestrzeni będzie można schować również inne przydatne przedmioty, takie jak deska do prasowania czy detergenty.

A może masz do dyspozycji skosy? To jeden z najrozsądniejszych sposobów na zagospodarowanie łazienki z pralką. Użyj trochę kreatywności zabierając się do urządzania małej łazienki, a zapomnisz o codziennym wynoszeniu mokrych ubrań do kuchni czy korytarza.

Jak urządzić łazienkę - mała łazienka z pralką

Urządzając łazienkę nie zapomnij o wyglądzie!

Łatwo sprawić, że nawet dobrze zaprojektowana lecz mała łazienka stanie się przytłaczająca. Jak urządzić łazienkę, która będzie nie tylko praktyczna, ale i estetyczna? Do rozważenia masz kolory, meble, jak i ewentualne dekoracje. Sprawdzonym rozwiązaniem dla każdej przestrzeni którą chcesz optycznie powiększyć jest wybór jasnych kolorów. Dobrze jest tu pamiętać nie tylko o zabudowie i ścianach, ale i o podłodze. Szczególnie przydatne przy tworzeniu iluzji obszerniejszego pomieszczenia są wspominane już lustra. W łazience trywialnym zadaniem będzie wkomponowanie ich w taki sposób, że nie tylko pomogą w kreowaniu tej iluzji, ale będą też niezwykle funkcjonalne. Ich zastosowanie wydaje się wręcz naturalnym działaniem dla tego typu pomieszczenia.

Zaś w kwestii dekoracji – postaw raczej na minimalizm. W łazience z pewnością będzie Ci zależało na posiadaniu dużej przestrzeni półkowej do swojej dyspozycji. Ładne żarówki czy wisząca doniczka z rośliną w zupełności wystarczą i spełnią swoje zadanie jakim jest jedynie dopełnienie aranżacji.

Udostępnij