studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DekoracjeInspiracje

Duże obrazy do salonu to świetne dekoracje

Duże obrazy do salonu to świetne dekoracje

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego też dobrze jest go gustownie ozdobić. Świetnym pomysłem na dekoracje są duże obrazy, które idealnie wpasują się do każdego wystroju.

Modne obrazy do salonu – poznaj trendy

W salonie najczęściej przyjmuje się także gości, dlatego dobrze jest wybrać modne obrazy, które fantastycznie będą spełniać swoje funkcje. Obecnie bardzo popularne są modne obrazy do salonu w takich motywach jak:

– kwiatowym,
– zwierzęcym,
– krajobrazy nieba, wody i lasu,
– ulice,
– miasta i wsie.

Dobrze jest też dodać, że w obecnym sezonie bardzo modne są także obrazy z łączonymi motywami takimi jak polna łąka z drewnianymi domkami, które przypominają wieś z dawnych czasów. Można również bez problemu połączyć motywy kwiatowe ze zwierzęcymi, dzięki czemu w jednym obrazie będą wszystkie rzeczy, które się najbardziej podobają.

Duże obrazy do salonu – czy warto?

Jeśli mamy w salonie odpowiednio przygotowane miejsce na ścianie, to nie ma problemu z tym, by tego rodzaju obrazu powiesić. Co więcej, w pomieszczeniu o mniejszym metrażu duże obrazy mogą optycznie powiększyć pokój. Dlatego też przy wyborze danych ozdób dobrze jest też przemyśleć kształt, kolory oraz motyw obrazu. Warto, aby obraz ten odwzorowywał nasze zainteresowania. Dekoracje, jakimi są obrazy o większych rozmiarach, są także bardzo popularnymi ozdobami oraz co najważniejsze bardzo trwałymi. Tym sposobem nie trzeba wymieniać wystroju salonu przez wiele sezonów. Dla bezpieczeństwa można także zamówić i zamontować antyramę, która będzie chroniła bezpośrednio obraz przed różnego rodzaju czynnikami zewnętrznymi.

Gdzie można kupić duże obrazy do salonu?

Świetnym miejscem na zakup dużych obrazów w różnych motywach są sklepy z akcesoriami gospodarstwa domowego. Co ważne sklepy te działają zarówno w Internecie, jak i stacjonarnie. Można także zakupić obrazy bezpośrednio od artystów czy w galeriach sztuki. Warto też wspomnieć, że tego rodzaju dekoracje można też stworzyć na personalizowane zamówienie, co sprawia, że mogą się te dekoracje stać fantastycznym i praktycznym prezentem.

Jak dbać o obraz w salonie?

Przede wszystkim dobrze jest go odpowiednio powiesić na ścianie tak, by mógł on bezpiecznie być umieszczony. Dobrze jest oprócz antyramy przynajmniej raz na tydzień używać ściereczki, która pomoże zetrzeć wszystkie kurze i zabrudzenia z obrazu. Należy jednak uważać, by nie używać do czyszczenia obrazów różnych silnie żrących chemikaliów, gdyż można by uszkodzić dzieło sztuki.

Duże obrazy, które będą umieszczone w salonie, są nie tylko świetnymi dekoracjami, ale także są bardzo praktyczne. Warto podkreślić, że tego rodzaju ozdoby bez problemu można zdjąć ze ściany w razie potrzeby, czy też da się je przenieść w inne miejsce. Dobrze jest też pamiętać, że obrazy te znakomicie dopasują się do każdego wystroju, jaki ma się w domu. Są to także dekoracje ponadczasowe, przez co można ich nie zdejmować ze ściany przez wiele sezonów.

OPALOWO

Udostępnij