studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DekoracjeDom

Jak urządzić balkon w bloku – sposoby na wąski balkon

Jak urządzić balkon w bloku – sposoby na wąski balkon

Jak urządzić mały wąski balkon w bloku? To wcale nie musi być trudne. Z odpowiednim planem i skarbnicą pomysłów da się łatwo sprawić, że Twój balkon stanie się urokliwym i przytulnym miejscem. Być może coś, co kiedyś służyło tylko jako dodatkowe pomieszczenie, stanie się przyjazną przestrzenią, w której możesz spędzić każdy wiosenny i letni poranek. W jaki sposób zatem zabrać się do urządzania balkonu? Przeczytaj nasze wskazówki!

Urządź balkon z odpowiednimi meblami

Częstym problemem gdy zastanawiamy się, jak urządzić mały wąski balkon, bywa właściwy dobór mebli. W końcu nie chcemy, aby nasza balkonowa przestrzeń stała się zagracona przez nadmiar znajdujących się na niej przedmiotów. Tymczasem istnieją sposoby na taki dobór mebli dla balkonu, który wręcz wzbogaci przestrzeń zamiast ją przytłaczać. Najpierw jednak rozważ, co będzie Ci potrzebne, a co tylko dodatkowo zajmie miejsce. Może okazać się, że do porannej kawy w zupełności wystarczą Ci poręczne rozkładane krzesła i prosty stolik, któremu w wyjątkowych sytuacjach nadasz inną rolę. Nie zapomnij też o wykorzystaniu takich trików, jak szafka służąca równocześnie jako blat i miejsce do przechowywania.

Wykorzystaj swoją kreatywność! Może wcale nie trzeba będzie zamawiać nowych mebli, a zamiast tego idealnie spisze się Twój stary regał, który zalegał w piwnicy czy na strychu? Nawet jeśli nie jest już pierwszej świeżości, nie pozwól aby Cię to zatrzymało. Wybierz farby w oryginalnych kolorach i do dzieła!

Jak urządzić balkon - meble na mały wąski balkon

Zdecyduj się na odpowiednie roślinny

Jeśli chodzi o urządzanie balkonu w bloku, rośliny to podstawa. Nic tak nie poprawia humoru jak Twoja własna oaza zieleni, na którą możesz się udać w którymkolwiek momencie. Roślinność przybliży Cię do natury, rozświetli przestrzeń oraz odświeży ją. Nie można również zapomnieć o kojącym efekcie kontaktu z naturą, nawet w kieszonkowej wersji na twoim małym wąskim balkonie. To wszystko sprawia, że warto zainwestować w zakup i dbanie o znajdujące się na Twoim balkonie rośliny. Urządzając balkon z roślinami po pierwsze zastanów się, jakie warunki możesz im zapewnić. Czy jest tu wystarczająco dużo światła? Jednak nie martw się, jeśli twój balkon nie jest bardzo mocno naświetlony. Na pewno będziesz w stanie znaleźć takie gatunki roślin, dla których nie będzie to problemem.

Jednak zieleń to nie wszystko – również odpowiednio dobranymi dekoracyjnymi doniczkami możesz zdziałać cuda. A czemu by nie spróbować swoich sił w projektowaniu przy urządzaniu balkonu? Postaw kratę, a na niej zasadź niewymagające pnącza – balkon natychmiast nabierze wyjątkowego klimatu. A jeśli nie masz wystarczająco miejsca na takie projekty – oryginalne osłonki na kwiaty również łatwo wzbogacą Twój balkon.

Jak urządzić balkon - rośliny do dekoracji balkonu

Jak urządzić mały wąski balkon – dobierz stylowe dodatki

Odpowiednie akcesoria mogą wzbogacić przestrzeń balkonu dużo bardziej niż wymyślne meble, przy tym zajmując mniej cennego miejsca na twoim niewielkim balkonie, nie wspominając o mniejszym koszcie. Jak urządzić balkon w bloku z pomocą akcesoriów?

Stylów do wyboru jest nieskończenie wiele, jednak niezmiennie modna wydaje się być estetyka boho. Czego będziesz potrzebować, żeby urządzić balkon w bloku w nowoczesny, atrakcyjny sposób? Nawet kilka dodatków w zupełności wystarczy, aby nadać twojej przestrzeni stylowego wyrazu. Puchate koce, jutowe podkładki, wzorzyste dywaniki – opcji jest tak wiele! A może starczy miejsca i na małą pufę? Dobrym wyborem dla nawet najbardziej wąskiego balkonu będą przytulne poduszki do siedzenia, które w razie potrzeby schowasz kiedy nie są używane. Nawet jeden charakterystyczny dodatek łatwo przemieni całą aranżację w coś nietuzinkowego i urokliwego.

We wszystkim warto mieć jednak na uwadze spójność. Najpewniej będzie Ci zależało, aby urządzony przez Ciebie balkon nie stał się zbyt chaotyczny. Skup się na jednym czy dwóch stylach, a będziesz wiedzieć, jak urządzić balkon, który nabierze nowego życia!

Udostępnij