studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DomWnętrza

Jak urządzić bardzo mały pokój młodzieżowy? Aranżacja pokoju nastolatka

Jak urządzić bardzo mały pokój młodzieżowy? Aranżacja pokoju nastolatka

Pokój młodzieżowy powinien być jak bezpieczna przystań dla nastolatka, w której spędzać będzie większość swojego wolnego czasu, jak i pracować nad swoimi pasjami i rozwijać się. Dlatego tak ważne jest urządzenie pokoju nastolatkowi we właściwy sposób – aby pomieszczenie to odpowiadało na wszystkie potrzeby młodej osoby. Przed przystąpieniem do odpowiedzi na pytanie jak urządzić bardzo mały pokój młodzieżowy, zdecyduj co będzie w tym pomieszczeniu najważniejsze. Pomogą Ci w tym nasze wskazówki. 

Zobacz również: Małe mieszkania – jak urządzić? Wskazówki jak urządzić mały pokój lub salon

Jak urządzić pokój nastolatka? Z uwagą na podział na strefy

Pokój nastolatka musi odpowiedzieć jego różnym oczekiwaniom. Potrzebna będzie oddzielna przestrzeń do relaksu, do nauki, jak i do zabawy. Zadbaj, aby młoda osoba miała wystarczająco dużo miejsca na zaspokojenie wszystkich swoich potrzeb. Niezwykle istotne jest wygodne, obszerne łóżko. Nawet, jeśli Twoim zadaniem jest odpowiedź na to, jak urządzić bardzo mały pokój młodzieżowy, a zatem nie masz zbyt dużo przestrzeni do zagospodarowania, wystarczająca wielkość łóżka to podstawa.

Wiedząc, że odpowiednie miejsce do spania jest zapewnione, możesz się zająć innymi, również niezwykle ważnymi elementami. Absolutną koniecznością przy urządzaniu pokoju nastolatkowi jest biurko. Aby zaoszczędzić miejsce możesz zdecydować się na mebel z dodatkowym wysuwanym blatem. Poza tym – szafa i półki, na których nastolatek może przechowywać swój dorobek. Najlepszą opcją jest pojemna szafa, ale również dodatkowe szafki bardzo się przydadzą, zwłaszcza wieszane na ścianach. To wszystko uszereguj w odpowiednie strefy – w ten sposób nastolatek będzie miał gdzie odpocząć, jak i gdzie zajmować się szkolnymi obowiązkami.

Pokój nastolatka - konieczne elementy

Wykorzystaj wielofunkcyjność mebli w pokoju młodzieżowym

Jak urządzić pokój nastolatka z odpowiednimi meblami? Nawet przy podziale na strefy warto wykorzystać możliwości, jakie dają meble rozkładane czy korzystające z innych zabiegów czyniących je wielofunkcyjnymi. Przy urządzaniu bardzo małego pokoju młodzieżowego niezwykle przydatne są różne techniki redukcji potrzebnego na meble miejsca. Łóżko to swego rodzaju punkt kluczowy pomieszczenia, który zajmie też największy obszar pokoju. Logicznym ruchem jest dodatkowe wykorzystanie tego mebla jako miejsce do przechowywania. Szuflada pod łóżkiem może być niezwykle pojemna i przy tym nawet zniwelować potrzebę instalacji dużych szaf. Inna opcja to łóżko rozkładane – da nam dużo więcej przestrzeni podłogowej, a pokój od razu stanie się obszerniejszy. Kolejną popularną metodą na urządzenie bardzo małego pokoju młodzieżowego jest łóżko piętrowe z przestrzenią np. na biurko do nauki pod nim. Jeśli tylko nastolatek lubi takie rozwiązania, warto się zdecydować na ten stylowy i praktyczny sposób aranżacji.

Pokój nastolatka - hobby

Jak urządzić pokój nastolatkowi? Oddając jego charakter!

Nastolatek powinien mieć możliwość wyrażenia siebie poprzez swój pokój. Daj mu tę możliwość pomagając z wyborem odpowiednich dekoracji i zapewniając wystarczająco miejsca na eksponowanie jego zainteresowań. Dobrze urządzony pokój nastolatka będzie emanował jego osobowością i przy tym wyglądał efektownie. A co z kolorami? Bardzo modne jest rozwiązanie, według którego wszystkie ściany z wyjątkiem jednej malujemy na jasny, neutralny kolor, pozostałą zaś traktujemy kolorem żywym, tworzącym kontrast. Odcienie czerwieni i błękitu w zestawieniu z bielą i szarościami dają efekt bardzo nowoczesny oraz stylowy. Jednak we wszystkim pamiętaj, aby to sam nastolatek miał ostatnie zdanie przy dekorowaniu i wybieraniu kolorów dla swojego pokoju. Należy mu tylko pomóc i go naprowadzić – sam najlepiej będzie wiedział, czego mu potrzeba.

Udostępnij