studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DomInspiracje

Nowoczesne ogrodzenie domu – przegląd najlepszych pomysłów

Nowoczesne ogrodzenie domu – przegląd najlepszych pomysłów

Marzy Ci się piękne ogrodzenie działki, które nie tylko prezentuje się nowocześnie, ale jest też praktyczne i zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo? Na szczęście jest z czego wybierać! Nowoczesne ogrodzenie domu może przybierać różne formy i być konstruowane z różnych materiałów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

W tym artykule przeczytasz:

  • Jakie cechy ma nowoczesne ogrodzenie domu
  • Jakiego typu ogrodzenia w nowoczesnym stylu polecamy

Nowoczesne ogrodzenie domu – czym się cechuje?

Dla nowoczesnych ogrodzeń domu charakterystyczne jest to, że mają one raczej prosty wygląd. Stosuje się w nich materiały w stonowanych kolorach i o geometrycznych, nieskomplikowanych krojach. Takie ogrodzenie jest zatem nienachalne, a jego minimalizm pomaga podkreślić atuty działki nie zaburzając zbytnio jej wyrazu.

Wygląd to jednak nie wszystko. Nowoczesne ogrodzenie domu zapewnia odpowiednie bezpieczeństwo przed włamaniami oraz kameralny klimat. Nawet decydując się na szerzej układane przęsła ogrodzeniowe wcale nie musisz rezygnować z prywatności – wystarczy wzdłuż działki posadzić dodatkowo drzewka, takie jak tuje.

Nowoczesne ogrodzenie domu – najmodniejsze pomysły

Ogrodzenie gabionowe

To być może najbardziej interesujące nowoczesne ogrodzenie domu pod względem wizualnym. Konstrukcja z siatki wypełniona materiałem skalnym tworzy niezwykle intrygujący widok, który można również dopasować do własnych preferencji. Możesz się zdecydować na różnego rodzaju wypełnienie, choć jedną z najpopularniejszych opcji są fragmenty granitu. Dużą zaletą jest również możliwość dopasowania kolorystycznego materiału, jak i same właściwości ogrodzenia. Otóż działa ono bardzo dobrze w roli wyciszającej, przez co jest idealnym wyborem na działkę położoną wzdłuż ruchliwej ulicy.

Ogrodzenie modułowe

Ten typ ogrodzenia charakteryzuje się eleganckim, minimalistycznym wyglądem. Główne elementy takiego ogrodzenia to bloczki modułowe, będące solidną bazą dla całości konstrukcji, oraz przęsła modułowe, najczęściej wykonane z aluminium lub stali. Mogą przy tym przyjmować różne kształty, choć bez wątpienia najpopularniejszym wyborem są przęsła proste, montowane poziomo lub pionowo. Dużą zaletą ogrodzenia modułowego jest z pewnością jego uniwersalność, dzięki której wpasuje się w każdy typ aranżacji.

Ogrodzenie betonowe

Ogrodzenie z płyt betonowych to wciąż rosnący w popularności wybór na nowoczesną działkę. Jego niezaprzeczalnym plusem jest szczególna trwałość, a przy tym wyjątkowy wygląd. Ogrodzenie betonowe nie musi być wcale nudne – na rynku znajdziesz różne warianty bardziej i mniej ozdobnych typów takiego ogrodzenia. Może przy tym świetnie imitować inny materiał, taki jak drewniana palisada czy kamień piaskowca. Jest to też ogrodzenie dosyć łatwe w montażu oraz zapewniające wyjątkowo duży poziom prywatności.

Podsumowanie

Nowoczesne ogrodzenie domu można rozumieć na wiele sposobów. To szeroki wybór form, materiałów i wykończeń, spośród których na pewno znajdziesz coś idealnego dla swojej działki. Ogrodzenie może być nie tylko praktycznym elementem otoczenia domu, ale i ozdobą samą w sobie, która dodatkowo podkreśli Twoja aranżację.

Udostępnij