studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

Dom

Kolory w sypialni – jakie meble, dodatki i ściany wybrać

Kolory w sypialni – jakie meble, dodatki i ściany wybrać

Wybór kolorystyki i umeblowania zarówno do sypialni, jak i do każdego innego pomieszczenia powinien być kwestią bardzo starannie przemyślaną. Dla estetyki i komfortu przebywania w danym pomieszczeniu bardzo ważne jest to, by wszystko, co się w nim znajduje, idealnie się ze sobą komponowało, tworząc pełną harmonii całość. Jak dobrać kolorystykę ścian, mebli i dodatków do sypialni, by stworzyć sobie idealne miejsce do wypoczynku?

Na jakie kolory ścian warto stawiać urządzając sypialnię?

W domu, a już szczególnie w sypialni, ważne jest osiągnięcie efektu wzbudzającego w domownikach uczucie spokoju i komfort, stwarzając idealne warunki do wypoczynku po ciężkim dniu. W sypialni ważny jest dobór kolorów, ponieważ to właśnie one w dużej mierze wpływają na nastrój, samopoczucie i zdrowie psychiczne domowników. Jaki kolor do sypialni wybrać? Świetnie sprawdza się kolory zaczerpnięte z natury, czyli odcienie zieleni i niebieskiego. Warto stawiać na ciepłe barwy – te bardziej sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi.

Sypialnia w drewnie? Tu najlepiej sprawdzą się ściany beżowe, rude, brązowe, pomarańczowe czy różowe. Nowoczesne pomieszczenia świetnie komponują się z kolorem ścian takim jak antracyt, szarość czy biel.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kolorów na ścianach – te, jeżeli dobrze do siebie pasują, ożywią wnętrze.

Jak dopasować meble i dodatki do koloru ścian w sypialni?

Łóżko lewitujące (dostępne w sklepie https://arbora.com.pl/sklep/lozko-balduczi/), nowoczesne drewniane meble – możliwości komfortowego wystroju sypialni, która dodatkowo jest przyjemna dla oka, jest naprawdę sporo. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet najlepsze meble i dodatki nie będą się prezentowały zbyt dobrze, jeżeli wraz z kolorem ścian nie będą stanowiły jednolitej, spójnej kompozycji. Dlatego tak ważne jest to, by kolor w sypialni był starannie przemyślany.

Meble w kolorze ścian to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Dobierając wyposażenie i dodatki do sypialni warto stawiać przede wszystkim na kontrastowe zestawienie barw – dzięki temu wystrój pomieszczenia nie będzie mdły, pozbawiony wyrazu. Dobierając kolorystykę do sypialni, warto pamiętać również o podłodze. Ciemna posadzka przykuwa wzrok, prezentuje się poważnie, jednak sprawdzi się wyłącznie w dobrze naświetlonych pomieszczeniach. Jasna posadzka natomiast jest idealna do małych pomieszczeń – optycznie je powiększa, szczególnie jeżeli jest zestawiona ze ścianami w kolorze bielu, jasnej szarości oraz drewna.

Urządzając sypialnię, można ułatwić sobie zadanie poprzez wybór koloru przewodniego w aranżacji. Wówczas dobranie pasujących do niego odcieni będzie znacznie łatwiejsze.

 

 

Udostępnij