studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DekoracjeOgród

Ozdoby do ogrodu z recyklingu

Ozdoby do ogrodu z recyklingu

Masz swój własny ogród, ale masz wrażenie, że czegoś mu brakuje? Nie przepadasz za pustymi trawnikami? Chcesz udekorować przestrzeń na zewnątrz domu niskim kosztem? Ozdoby do ogrodu z recyklingu są idealnym rozwiązaniem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego warto udekorować swój ogród no-waste i jak to zrobić. 

Ozdoby do ogrodu z recyklingu – istotne dla ekologii

Musimy pamiętać o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Zmienianie co sezon ogrodowych dekoracji, kupowanie nowych plastikowych ozdób nie współgra ze stylem życia no-waste. Warto udekorować swoją przestrzeń rzeczami, które nie zaszkodzą naszemu otoczeniu. Najlepiej do tego wykorzystać to, co mamy już u siebie w domu. Ozdoby posłużą nam przez wiele lat, a jednocześnie wykorzystamy ponownie wiele materiałów. Jeśli postanowimy zrobić coś własnymi rękami to dodatkowo rozwiniemy swoją kreatywność. Wykorzystać możemy dosłownie wszystko, a ogranicza nas jedynie fantazja i osobiste poczucie estetyki. Jeśli masz małe dziecko, możesz zaprosić je do pomocy. Takie zadanie wzmocni jego pomysłowość.

Ozdoby do ogrodu z recyklingu – spora oszczędność 

Nasz budżet nie zawsze pozwala nam na zakup wymarzonych designerskich ozdób. Czasem po prostu wolimy zainwestować w udane wakacje niż nasz ogródek. Nie chcesz jednak żeby za twoim domem widniał pusty trawnik? Nic prostszego! Możesz w tani sposób udekorować swoją przestrzeń. Wystarczą ci do tego różne butelki, palety, stary sprzęt, drewniane deski, doniczki czy też lustra. Są to materiały, które możesz znaleźć u siebie na strychu lub piwnicy. Warto też zapytać znajomych i rodzinę czy nie mają w swojej kolekcji zbędnych części. Dobrym sposobem jest też szukanie na forach internetowych i portalach typu OLX. Ludzie często pozbywają się takich rzeczy za symboliczną cenę, a często nawet za darmo.

Pomysły na dekoracje ogrodowe

Kolorowe butelki – możesz z nich wykonać nastrojowe oświetlenie, wkładając do środka lampki na baterię, bądź robiąc z nich klosz z żarówką. Taki gadżet idealnie udekoruje twoją altanę czy strefę relaksu.

Palety – to tani i uniwersalny materiał do budowy mebli ogrodowych. Dodając koce i poduszki łatwo wykonać z nich wygodne miejsca do siedzenia. Następna paleta może posłużyć nam za stolik. Rozmiar, kształt i specyficzna budowa palet pozwala na szybkie i łatwe tworzenie na przykład kwietników.

Drewniane meble – zalega ci w domu stary kredens, szafa, krzesło lub komoda? Stwórz z nich narzędziownię w swoim ogrodzie lub kwietnik. 

Gliniane donice – mogą posłużyć ci do wykonania w nich mini ogrodu, co z pewnością zachwyci twoich gości.

Koszyki – najlepiej je wykorzystać jako rustykalne pojemniki do uprawy kwiatów. Idealnie pasują do każdego stylu ogrodu. Najlepiej jednak wyłożyć czymś ich dno, tak by podłoże nie wypływało przez otwory.

Opony – wykorzystywane są często w ogrodach jako pojemniki do uprawy kwiatów. Jest to stary i znany sposób. Nie zapomnij ich pomalować tak, by pasowały do twojej estetyki!

Udostępnij