studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DomWnętrza

Jak urządzić kawalerkę? Sposoby na urządzenie kawalerki 30m2

Jak urządzić kawalerkę? Sposoby na urządzenie kawalerki 30m2

Kawalerka – jak urządzić? Kiedy powierzchnia mieszkalna jest mała i wynosi np. 30m2, łatwo wpaść w przekonanie, że jej skuteczna aranżacja to zadanie nie do wykonania. Jednak tak jak w każdym małym pomieszczeniu, również w małej kawalerce mamy do wykorzystania różne zabiegi pozwalające nam zaoszczędzić przestrzeń i w pełni wykorzystać potencjał dostępnego miejsca. Jak urządzić kawalerkę 30m2 stylowo i funkcjonalnie? Dowiesz się czytając dalej!

Zobacz również: Małe mieszkania – jak urządzić? Wskazówki jak urządzić mały pokój lub salon

Przemyśl odpowiedni podział kawalerki na pomieszczenia

Urządzając kawalerkę zacznij od dobrze przemyślanego projektu całego mieszkania. Na tak małej przestrzeni jak 30m2 będzie trzeba się podjąć pewnych wyrzeczeń. Aby nie było to zbyt bolesne, zdecyduj się na połączenie niektórych pokoi w jeden. Potrzebować będziesz przestrzeni dziennej, sypialnej oraz kuchennej – je wszystkie można z powodzeniem zaaranżować jako jedno duże pomieszczenie podzielone na strefy. Jeśli masz taką możliwość, być może warto będzie sypialnię umiejscowić w oddzielnym pokoju. Jeżeli jednak nie jest to wykonalne, na pomoc przyjdą Ci ścianki działowe czy parawany, które zapewnią odpowiednią prywatność.

Również przy aranżacji przestrzeni dziennej i kuchennej warto zastosować pewne triki, takie jak blat kuchenny dzielący te dwie strefy i służący dodatkowo jako miejsce do przechowywania dla salonu. Aneks kuchenny z wyjściem na salon jest nie tylko praktyczny poprzez oszczędność miejsca, ale również wygodny w użytkowaniu.

Jak urządzić kawalerkę - pokój dzienny z kuchnią

Jak urządzić kawalerkę 30m2? Wybierz funkcjonalne meble

Niewielka przestrzeń kawalerki 30m2 nie pozwala na wykorzystanie wielu mebli, dlatego postawić należy na minimalizm i pomysłowe korzystanie z tego, co mamy. Jak urządzić kawalerkę z odpowiednimi meblami? Nie do przecenienia są meble wielofunkcyjne oraz rozkładane. Mogą one z łatwością pełnić bardzo różnorodne funkcje w zależności od potrzeby mieszkańców. Dobrym wyborem będzie łóżko rozkładane służące jako kanapa w ciągu dnia, jeśli nasz pokój dzienny jest też sypialnią.

W kawalerce wcale nie musisz rezygnować z rozwiązań czysto dla komfortu aby oszczędzać miejsce. Wygodne pufy również można wykorzystać na więcej niż jeden sposób, nadając im funkcję otwieranego schowka na inne przedmioty. Także stolik można dodatkowo wykorzystać z pomocą szuflad lub szafek na kółkach umieszczanych pod blatem. Albo wręcz przeciwnie – zdecydować się na składany mebel, który w razie potrzeby da się schować i uzyskać większą przestrzeń podłogową. Jeśli chodzi zaś o szafy – lepiej te najpojemniejsze ograniczyć do oddzielnej sypialni jeśli takową mamy, a w salonie zdecydować się na niewielkie stylowe półki i w ten sposób nadać miejscu więcej lekkości.

Jak urządzić kawalerkę - mebel z akcentem

Urządzanie kawalerki w nowoczesnym stylu

Kawalerka – jak urządzić ją z elegancją? Mały rozmiar kawalerki nie daje dużego pola do popisu dekoracyjnego – a może to tylko złudzenie? Okazuje się, że kilka dekoracji, a przy tym kreatywne wykorzystanie form oraz wzornictwa, może zmienić wszystko. Styl nowoczesny jest bardzo modny, a przy tym nie wymaga niesamowitego wysiłku. Wystarczy postawić na kilka charakterystycznych elementów, którymi podkreślimy wyraz całej aranżacji. Jeden lub dwa intensywne i kontrastujące kolory, nietypowe wzory, ale przede wszystkim proste formy i wyrafinowanie wyrażone przez jasne kolor. Również lustra nie tylko ozdobią przestrzeń, ale i dobrze wpłyną na subiektywne odczucie jej wielkości. Przede wszystkim celuj w spójność! Kawalerka, przez to, jak nierozłączne od siebie są w niej poszczególne pomieszczenia, jeszcze bardziej niż zwykłe mieszkanie będzie potrzebowała stylistycznej jednorodności.

Udostępnij