studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

DomWnętrza

Dlaczego warto wybrać meble w stylu art deco?

Dlaczego warto wybrać meble w stylu art deco?

Funkcjonalnie oraz atrakcyjnie dla oka urządzone wnętrza to marzenie wielu ludzi. Zwłaszcza tych, którzy kupili własne mieszkanie bądź postanowili wybudować dom. Nieruchomość daje olbrzymie możliwości aranżacyjne, ale stanowi także spore wyzwanie. Poszczególne elementy powinny do siebie pasować, nawet jeśli w najbliższej przestrzeni mieszkalnej ma panować eklektyzm. Nowoczesne wnętrza rządzą się własnymi prawami, więc częstym zabiegiem są oryginalne gry ze znanymi konwencjami. Niemniej jednak istnieją formy, które nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą prezentować się gustownie. Tak jest np. ze stylem art deco, który wciąż bryluje w wielu domach i jest wyznacznikiem dobrego smaku gospodarzy. Nie trzeba być fachowcem w dziedzinie urządzania wnętrz, aby umiejętnie zastosować u siebie tego typu rozwiązania. Meble w stylu art deco to bowiem ponadczasowa elegancja w najlepszym wydaniu. Dlaczego warto na nie postawić?

Styl art deco i wszechobecna geometria

Ten styl często jest wybierany przez osoby, które cenią sobie ład i harmonię. Uporządkowane wnętrza, w których chce się przebywać, można osiągnąć w bardzo prosty sposób, a mianowicie poprzez zastosowanie powtarzalnych wzorów geometrycznych. Są one w stanie optycznie powiększyć małe przestrzenie lub sprawić, że przestronne pomieszczenia będą bardziej przytulne. Ten sam wzór powtarzający się wielu różnych elementach wystroju, jak np. meble i kanapy, dywany czy obrazy, wprowadza spokój oraz tworzy spójne, zamknięte kompozycje. W takich wnętrzach każdy mieszkaniec lub gość może poczuć się komfortowo. Wnętrza nie są krzykliwe, gdyż, wbrew obiegowym opiniom, operuje się tutaj jasnymi kolorami i stonowanymi formami.

Art deco salon – sprawdź czy to coś dla Ciebie

Najbardziej meble w tylu art deco pasują oczywiście do salonu. To on bowiem ma być najbardziej reprezentacyjną częścią domu lub mieszkania. Salon służy zazwyczaj do podejmowania gości i toczenia interesujących rozmów przy aromatycznej kawie, lub herbacie. Meble do salonu powinny być wytworne, ale także wygodne. Przepięknie w salonie prezentują się kanapy i krzesła z pikowanymi obiciami, fotele w smukłych kształtach oraz meble z inkrustowanymi nóżkami. Meble art deco są w stanie w zwykłym salonie stworzyć atmosferę rodem z królewskiego pałacu. Elementy wyposażenia w tym stylu wyglądają naprawdę luksusowo, więc każdy może we własnych czterech ścianach poczuć się niczym celebryta. Jeśli zastanawiasz się, czy takie meble nie będą zbyt poważne, pamiętaj, że zawsze można je złagodzić nieco bardziej nonszalanckimi dodatkami.

Meble w stylu art deco-hit czy kit?

Niektórzy kojarzą styl art deco z pudrowym różem, pastelami i kiczowatym przepychem, którym otaczają się gwiazdy Hollywood. Nic bardziej mylnego. Trzeba dobrze poznać tę konwencję, aby docenić jej walory i ukryty potencjał. To tak naprawdę styl dla każdego, gdyż pod warstwą elegancji kryje się prostota i praktycyzm. To meble dla prawdziwych koneserów sztuki aranżacyjnej, którzy cenią sobie również unikatowe przedmioty.

Udostępnij