studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

Inspiracje

Integracja kierunkowskazów w lusterkach — jak to działa?

Integracja kierunkowskazów w lusterkach — jak to działa?

Jazda samochodem osobowym należy do najniebezpieczniejszych zajęć, z jakimi większość z nas ma na co dzień do czynienia. Często o tym zapominamy, ponieważ w nowoczesnym świecie jazda samochodem stała się rutynowa i całkowicie normalna. Gdyby się jednak nad tym głębiej zastanowić, to każdy z nas niemal codziennie porusza się w metalowych puszkach rozpędzonych do prędkości, przy których zderzenie z budynkiem czy drzewem skutkowałoby niemal pewną śmiercią. Nie powinno więc dziwić, że tak wielkie naciski kładzione są na wszelkiego rodzaju usprawnienia, które, chociażby w najmniejszym stopniu, miałyby zwiększyć nasze bezpieczeństwo na drodze.

Dobrym przykładem takiego zachowania są innowacje w dziedzinie kierunkowskazów. Cały system sam w sobie jest oczywiście bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu kierowcy mogą się między sobą niejako komunikować i przekazywać sobie nawzajem swoje najbliższe zamiary, takie jak planowana zmiana kierunku ruchu czy zamiar zmiany pasa. 

Wspomnianą innowacją nie jest sam system kierunkowskazów, a jego drobne usprawnienie polegające na montowaniu dodatkowych kierunkowskazów w lusterkach. Mogłoby się wydawać, że taka niewielka zmiana nie może mieć większego wpływu na ogólne bezpieczeństwo na drodze, jednak w specyficznych przypadkach mrugające światełko na kierunkowskazie może być lepiej widoczne niż te umieszczone na rogach samochodu. 

Jednym z takich przypadków jest chociażby zmiana pasa ruchu. Może się zdarzyć, że samochody znajdujące się w niedużej odległości od siebie mogą się nie widzieć, ponieważ jeden może znajdować się w martwym polu drugiego. Wtedy lusterko samochodu znajdującego się z przodu jest dobrze widoczne z samochodu znajdującego się z tyłu, przez co umieszczenie na nim kierunkowskazu może być czynnikiem decydującym o tym, czy dojedzie do stłuczki, czy może udać się jej uniknąć. Jeśli więc kierunkowskaz w lusterku twojego samochodu uległ awarii, to jej nie ignoruj i postaraj się ją maksymalnie szybko usunąć. Od tego może bowiem zależeć twoje bezpieczeństwo.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij