studio-obsession.pl

Blog tematyczny o dekoracji wnętrz, ogrodów i nie tylko

Dom

Uchwyty meblowe – jakie warto wybrać i jak je wymienić?

Uchwyty meblowe – jakie warto wybrać i jak je wymienić?

Chcesz nadać swoim meblom całkowicie nowy wygląd? Nie musisz wydawać na ten cel sporej sumy! Pomyśl o zakupieniu i zamontowaniu nowych uchwytów meblowych. Jakie z nich warto wybrać? Jak je wymienić? Sprawdź wskazówki!

W jakich meblach możemy wymienić uchwyty na nowe?

Praktycznie wszystkie meble pozwalają nam na wymianę uchwytów meblowych na nowe, jeśli zostały one w nich zastosowane. Mogą być to zarówno uchwyty z dwoma punktami montażowymi, jak i te pojedyncze w formie gałek.

Bardzo często nowe uchwyty meblowe montowane są w meblach kuchennych, komodach, szafach, biurkach. Można też zmienić je w umeblowaniu w pokoju dziecka lub też w łazience, dlatego praktycznie w każdym pomieszczeniu w swoim domu możemy zamontować nowe uchwyty meblowe i odmienić wygląd wnętrza dzięki takiemu prostemu trikowi.

Jakie uchwyty meblowe kupić?

Sklepy prowadzące sprzedaż takich akcesoriów meblowych, na przykład jak sklep internetowy uchwytymeblowe24.pl, przedstawiają szeroką gamę produktów, które pozwolą na metamorfozę mebla. Na co warto się zdecydować?

Uchwyty meblowe można obecnie kupować w różnych wariantach pod względem materiałów, wielkości, konstrukcji. Trzeba więc na początku zastanowić się, czego oczekujemy po tego typu akcesoriach. Najlepiej dopasować je do stylu aranżacji wnętrza i uwzględnić wygląd mebla, chociaż nie musimy kupować uchwytów w takim samym stylu.

W przypadku uchwytów z montażem dwupunktowym konieczne będzie również wymierzenie, jaką mają mieć one szerokość pomiędzy śrubami, aby zakupić odpowiednie produkty.

Najlepiej więc poświęcić chwilę, by zobaczyć, co oferują producenci, sprawdzić ceny, wymiary, aby mieć pewność, ż wybrane uchwyty rzeczywiście będą pasowały do danego mebla i nie będziemy mieli problemów z ich zamontowaniem.

Jak zamontować uchwyty meblowe?

Montaż uchwytów meblowych nie jest procesem skomplikowanym i można wykonać go we własnym zakresie. Jak to zrobić?

Do takiego montażu będziemy w zasadzie potrzebowali tylko jednego narzędzia, a dokładnie wkrętaka dopasowanego do rodzaju śrub. Najczęściej stosuje się wtedy śruby krzyżakowe.

Wykręcamy obecne uchwyty w meblach, a następnie wkręcamy nowe. Do większości uchwytów dodane są już dopasowane śruby montażowe, dlatego warto je zastosować. 

Gdy miejsca przy uchwytach są zabrudzone, warto również dokładnie je wyczyścić i osuszyć przed rozpoczęciem prac.

Musimy też pamiętać o tym, że meble z szerszymi uchwytami w formie gałek mogą mieć ślady po nich widoczne ślady, dlatego najlepiej poszukiwać wtedy gałek o takiej samej wielkości lub też odnowić meble w tym miejscu.

Udostępnij